دولت یازدهم با تقویت ارتباطات بین الملل سبب افزایش صادرات کشاورزی شد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: دولت تدبیر و امید با تقویت ارتباطات بین المللی سبب افزایش صادرات در بخش کشاورزی شد که این دستاورد بزرگی برای دولت یازدهم به‌ شمار می‌رود.

164

به گزارش ایرنا احمد کبیری عصر شنبه در آیین افتتاح سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان افزود:دولت تدبیر و امید ثبات اقتصادی و سیاسی خوبی را بر جامعه حکمفرما کرد و این ثبات تاثیر زیادی بر ابعاد مختلف جامعه داشته است.
وی حفظ قیمت مرغ را نمونه دیگری از حفظ ثبات اقتصادی در بخش کشاورزی برشمرد که این مهم افتخاری برای دولت است.
کبیری با بیان اینکه استقلال سیاسی بدون استقلال اقتصادی حفظ نمی ‌شود افزود: بخش کشاورزی یک ظرفیت بزرگ است که باید با برنامه ریزی صحیح این بخش را شکوفا کرد.
وی اظهار کرد: حفظ امنیت غذایی کشور بر عهده تلاشگران عرصه تولیدات کشاورزی است لذا باید توجه بیشتری در این زمینه شود.
کبیری ادامه داد: تامین امنیت غذایی80 میلیون جمعیت ایران یکی از اهداف مهم دولت است که متولیان بخش کشاورزی نفش مهمی در این زمینه دارند.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: 220 هزار نیروی متخصص عضو نظام مهندسی کشاورزی کشور هستند که این یک ظرفیت بزرگ برای کشاورزی کشور محسوب می شود.
وی افزود: باید از تجربیات علمی دانش آموختگان بخش کشاورزی در بین چهار میلیون بهره بردار بخش کشاورزی استفاده کرد و اقدامات لازم را در زمینه زنجیره تولید انجام داد.
کبیری اظهار کرد: استفاده از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در مراکز خدمات غیردولتی کمک بزرگی به عرصه تولید محصولات کشاورزی کشور خواهد بود که پیگیر این مهم هستیم.
وی با بیان اینکه نظام مهندسی پلی در راستای انتقال یافته های علمی در عرصه تولید است افزود: تکمیل زنجیره ‌های تولید، عرضه به بازار و ایجاد صنایع تبدیلی می‌ تواند مهمترین استفاده از دانش آموختگان در این بخش ها باشد.
کبیری به مشکلات بخش کشاورزی کشور اشاره کرد و گفت: مهم ترین مشکل بخش کشاورزی بازار فروش است که باید به این بخش بیشتر توجه شود.
جنوب کرمان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، فاریاب، رودبار جنوب، عنبرآباد، قلعه گنج و منوجان تشکیل شده است.
منبع: www.irna.ir/fa/News
تاریخ: 17/ اردیبهشت /96