مجارستان و ایران برای افزایش همکاری در حوزه کشاورزی تاکید کردند

191

رئیس اتاق بازرگانی مجارستان و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست در نشستی با اشاره به ظرفیت های بسیار مناسب در بخش کشاورزی بر افزایش همکاری های دو کشور در این حوزه تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، «بالاژ گیورفی» روز پنجشنبه در دیدار با «غلامعلی رجبی یزدی» با اشاره به وجود ظرفیت های بسیار مناسب در بخش کشاورزی اظهار داشت: همکاری های کشاورزی در زمینه های مختلف بستر بسیار مناسبی را برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی ایران و مجارستان فراهم خواهد ساخت.
رئیس اتاق کشاورزی مجارستان در این دیدار با تشریح ظرفیت های تجاری موجود در حوزه محصولات تولیدی کشاورزی کشورش، گفت: دام و طیور از جمله مهمترین حوزه هایی هستند که امکان همکاری بین ایران و مجارستان وجود دارد. علاوه براین، ایجاد کشتارگاه های تولید گوشت حلال در این کشور نیز می تواند به عنوان زمینه دیگر همکاری مد نظر طرفین قرار گیرد.
غلامعلی رجبی یزدی سفیر ایران در مجارستان نیز در این ملاقات با اشاره به سفر دو هیات از بخش خصوصی کشاورزی ایران به مجارستان، آن را فرصت مغتنمی جهت بهره برداری برای افزایش تعاملات و همکاری ها در بخش کشاورزی قلمداد کرد.
سفیر کشورمان در ادامه با اشاره به ظرفیت های مناسب برخی استان های ایران در حوزه کشاورزی، خواستار برنامه ریزی برای برقراری ارتباط میان بخش های فعال دو کشور در حوزه تولیدات کشاورزی گردید.
مجارستان در سال 2015 بالغ بر 86 هزار تن گوشت گاو تولید کرده که 30 هزار تن از آن به خارج از کشور صادر شده است.
منبع: www.irna.ir/Fa/News page/
تاریخ: 21/ اردیبهشت/ 96