پرداخت بهای گندم خریداری شده در کردستان آغاز شد

به گزارش کشاورزنیوز (اخبارکشاورزی ایران) : سنندج – نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت بهای گندم خریداری شده در کردستان آغاز شد. علی محمد مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تاخیر در پرداخت بهای گندم خریداری شده از کشاورزان کردستانی گفت: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مجلس شورای اسلامی خوشبختانه پرداخت بهای گندم [...]

به گزارش کشاورزنیوز (اخبارکشاورزی ایران( :

گندم

سنندج – نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت بهای گندم خریداری شده در کردستان آغاز شد.
علی محمد مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تاخیر در پرداخت بهای گندم خریداری شده از کشاورزان کردستانی گفت: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مجلس شورای اسلامی خوشبختانه پرداخت بهای گندم در استان کردستان آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه کردستان در این مرحله در اولویت پرداخت بهای گندم خریداری شده قرار گرفت، بیان کرد: تسریع در پرداخت از سوی بانک عامل باید به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد.
نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیگیری برای پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده یکی از دغدغه های اصلی من بوده که این مهم که مدام در مجلس و دولت مورد پیگیری قرار گرفته است.
وی با اشاره به حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متعاقب آن و به دنبال حضور دکتر نوبخت در روز چهارشنبه در این کمیسیون دولت تصمیم گرفته شد که بهای گندم را به کشاورزان پرداخت شود که خوشبختانه این مهم هم اکنون در جریان است.
عضو کمیسیون کشاورزی و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: بیش از هزارمیلیارد تومان طلب کشاورزان کردستانی است که تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و خوشبختانه اعتبارلازم برای پرداخت بهای گندم به کشاورزان از سوی دولت تامین شده است و روند پرداخت در استان کردستان ادامه دارد.
وی در پایان ضمن تاکید بر حمایت از همه جانبه مدیران و مسئولان از بخش کشاورزی استان کردستان، یادآور شد: بدون شک کشاورزی مهمترین ظرفیت کردستان برای توسعه است و در همین راستا انتظار می رود که مدیران و مسئولان استانی و کشوری از این مهم به صورت ویژه حمایت کنند.
بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان جهاد کشاورزی استان کردستان، در سال جاری کشاورزان این استان بیش از ۸۰۰ هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل داده‌اند.
منبع: http://keshavarznews.ir
تاریخ : 06-06-95