٥٥ شرکت خارجی در هشتمین همایش سالیانه نهاده های کشاورزی حضور دارند

159

تهران- ایرنا- دبیر هشتمین همایش سالیانه نهاده های کشاورزی از حضور ٥٥ شرکت خارجی در این گردهمایی علمی که هفتم بهمن ماه در تهران برگزار می شود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدرضا شریفی» امروز (دوشنبه) در نشست خبری مربوط به هشتمین همایش سالیانه نهاده های کشاورزی افزود: این 55 شرکت از کانادا، فرانسه، فنلاند، کره جنوبی و مجارستان در این همایش حضور می یابند.
به گفته وی، بیش از 50 مهمان شناخته‌شده در عرصه کشاورزی از کشورهای پیشرو به این گردهمایی علمی می آیند و با مقام های دولتی، کارشناسان، محققان و تولیدکنندگان برتر به بحث و تبادل نظر می پردازند.
عضو هیات مدیره انجمن کود و سم کشور اعلام کرد در این همایش نقش بخش خصوصی در تولید معیشتی پایدار با محور اقتصاد مقاومتی بررسی و راهکارهای لازم ارایه می شود.
شریفی اضافه کرد: نقش بخش خصوصی در پایداری رشد تولیدات کشاورزی، تلاش برای کسب سهم بیشتر تولیدکنندگان در فعالیت های کشاورزی و تعیین جایگاه بخش خصوصی در افزایش تولید و عملکرد پایدار در واحد سطح از اهداف این نمایشگاه است.

** رونمایی از کمباین برنج در نمایشگاه
عضو هیات مدیره انجمن کود و سم کشور بر اهمیت بومی سازی و تولید انبوه تراکتورهای پیشرفته با فناوری روز دنیا در ایران تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه های پیش رو استفاده از فناوری و دستگاه های کمباین جدید برنج در کشور است.
وی اعلام کرد در هشتمین همایش سالیانه نهاده های کشاورزی ز دستگاه کمباین برنج ساخت کره جنوبی رونمایی می شود.
شریفی گفت: در کاشت بیش از 500 هزار هکتار شالیزار دچار ضعف هایی بودیم که با ورود کمباین کاشت و برداشت برنج مشکل اصلی برطرف می شود.
وی اعلام کرد جلوگیری از شکستگی برنج از ویژگی های دستگاه کمباین جدید است و افزود: این دستگاه در آغاز برای مونتاژ وارد کشور می شود و پس از مدتی خط تولید آن راه می افتد.
وی ضایعات بخش کشاورزی را به طور میانگین 15 تا 20 درصد دانست و ادامه داد: ماشین های کشاورزی در 13 تا 15 سال مستهلک می شوند.
به گزارش ایرنا، هشتمین همایش سالیانه نهاده های کشاورزی با هدف بومی سازی فناوری های روز دنیا در زمینه تولید نهاده ها و ماشین های کشاورزی پنجشنبه این هفته (هفتم بهمن ماه) در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود.
تاریخ خبر 04/11/1395
www.irna.ir