کشت مخلوط درآمد نیشکرکاران را افزایش می دهد

53735 178

راجا موهان ساین، وزیر کشاورزی هند می گوید که نیشکرکاران باید تشویق شوند تا برای افزایش درآمد خود کشت مخلوط را بپذیرند. به کشت دو یا چند محصول زراعی به طور همزمان در یک مزرعه کشت مخلوط می گویند.

راجا موهان ساین (Radha Mohan Singh)، وزیر کشاورزی هند می گوید که نیشکرکاران باید تشویق شوند تا برای افزایش درآمد خود کشت مخلوط را بپذیرند. به کشت دو یا چند محصول زراعی به طور همزمان در یک مزرعه کشت مخلوط (Intercropping) می گویند.
به گزارش ایانا از سایت "اگریکالچر این نیوز"، با اشاره به برگزاری سمینار "یک صد سال ارقام نیشکر"، ساین گفت که هدف مورد نظر دولت تا سال ۲۰۲۲، دو برابر کردن درآمد کشاورزان و انجام اقدامات مختلفی برای دستیابی به آن است.
همچنین، وی از دانشمندان خواسته تا با همراهی کشاورزان به افزایش شدید نیشکر در این کشور و تولید شکر بیش از دهه های گذشته کمک کنند.
ساین خاطر نشان کرد که با توجه به بازیابی بیشتر شیرین کننده از عصاره نیشکر، تولید شکر در مقایسه با نیشکر در طول ۹-۸ دهه گذشته به سرعت افزایش یافته است.
وی گفت که در بازیابی شکر از نیشکر، هند نسبت به چین پیشرو است و با برزیل، بزرگترین تولید کننده شکر در جهان، برابری می کند.
ساین اظهار می دارد که به منظور افزایش درآمد نیشکرکاران، آن ها باید به کشت مخلوط روی آورند و دانه های خشک، دانه های روغنی و یا سیب زمینی را همراه با نیشکر پرورش دهند.
سال گذشته، تولید شکر در هند ۲۵ میلیون تن بود و برآورد شد که در سال زراعی ۱۷-۲۰۱۶ (ماه اکتبر تا سپتامبر) به ۲۱ میلیون تن در سال کاهش می یابد.
وزیر گفت که تمرکز ما بر افزایش درآمد کشاورزان و همچنین مقابله با ظهور چالش های ناشی از تغییرات اقلیمی و تهاجم آفات است.
وی اعلام کرد که دولت برنامه های ابتکاری گوناگونی را برای افزایش درآمد کشاورزان تا سال ۲۰۲۲ در نظر دارد که شامل نوسازی طرح بیمه محصولات زراعی، تهیه کارت سلامت خاک و اتصال بیش از ۵۰۰ بازار عمده فروشی به پلت فرم های الکترونیکی است.
منبع: iana.ir/fa/news/.www
تاریخ: 11 / شهریور / 96